Bioloģiskie atkritumi sasalst un paliek neizvesti

Pieturoties salam, iedzīvotāji ievērojuši, ka bioloģisko atkritumu konteineros iebērtā masa sasalst, tādēļ atkritumu savācējs, konkrētā gadījumā “Vides pakalpojumu grupa”, nevar veikt pakalpojumu – izkratīt un izvest konteinera saturu.

Problēmu pilnībā novērst nav iespējams, norāda atkritumu apsaimniekošanas operators, taču mazināt gan var.

Iedzīvotājs, kurš par ķibeli ziņoja lietotnē “Liepājas pilsēta”, stāsta, ka uz jautājumu pakalpojuma sniedzējam, kāds būtu risinājums, sakarīgas atbildes neesot.

“Bio atkritumu maisi ir dārgi, un lielākā daļa cilvēku tos neizmanto, kā arī neizmantos kādu citu, jocīgu alternatīvu.”

Liepājnieks iesaka pašvaldībai padomāt par risinājumu, lai nākamajā ziemas sezonā namu pārvaldniekiem būtu informācija, kā rīkoties šādā situācijā.

“Nebūtu pareizi, ja cilvēki pārstātu šķirot tikai tā iemesla dēļ, ka ne pilsētai, ne pakalpojuma sniedzējam nav risinājuma,” viņš uzsver.

“Vides pakalpojumu grupas” pārstāve Marta Krastiņa norāda, ka diemžēl ziemas apstākļos BIO atkritumu sasalšana konteineros ir izplatīta problēma arī citās pašvaldībās.

Slapji un nepareizi utilizēti atkritumi var piesalt pie konteinera malām, apgrūtinot un kavējot to izvešanu.

“Lai gan to pilnībā novērst nav iespējams, ar vienkāršām, preventīvām darbībām var ievērojami samazināt sasalšanas risku.”

Ja atkritumi ir piesaluši un vairāk nekā puse konteinera satura šā iemesla dēļ nav tikusi izvesta, jāsazinās ar klientu servisu, kas izvērtēs papildu izvešanas iespēju.

Informējot par šādu situāciju, klientam jānorāda, cik daudz atkritumu palika konteinerā.

 

Ieteikumi BIO atkritumu izmešanai ziemā

Parūpējies, lai konteinera vāks vienmēr ir aizvērts, lai izmestajam saturam nevarētu piekļūt nokrišņi. Slapji atkritumi var piesalt pie konteinera apakšas un malām, un tā saturs nebūs izberams.

Pēc konteinera iztukšošanas tā pamatnē ieklāt mazo biodegradējamo maisu. Šis slānis palīdzēs novērst atkritumu pielipšanu un piesalšanu pie tvertnes pamatnes.

Nemet konteinerā šķidrus atkritumus, piemēram, zupu, pienu, kefīru u.tml., kas var veicināt atkritumu iesalšanu.

Reizēm iedzīvotāji atkritumu konteinerā ber sāli, lai atkritumi nesasaltu, bet tas nav videi draudzīgi un var būt dārgi, tāpēc vienkāršāk būtu parūpēties, lai atkritumos nav lieka mitruma. Iespēju robežās apžāvē BIO atkritumus.

Izmanto atkritumu maisus. Bioloģiski noārdāmos atkritumus brūnajā konteinerā ieteicams izmest bioloģiski degradējamā vai papīra maisiņā un pa daļām, lai veidotos gaisa spraugas, kas samazina piesalšanas risku.

Līdztekus ir svarīgi, lai atkritumi konteinerā netiktu sapresēti. Sablīvēti atkritumi sasalst ātrāk.

Uzstādi nojumi virs atkritumu konteineriem. Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, aicini apsaimniekotāju uzstādīt nojumi virs konteineriem. Tas pasargās atkritumus no vēja, lietus, sniega, dzīvniekiem un putniem, kā arī nevēlamām personām.

Atkritumu maisus sākotnēji izliec ārā, lai tie atdziest. Ja izmet siltu ēdienu, tā iztvaikojušais mitrums var sasalt un veicināt atkritumu masas pielipšanu pie konteinera sienām.

Aplūko mūsu ražotās atkritumu konteineru novietnes mūsu katalogā – https://mwc.lv/katalogs/

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top